Web Site Kurma Rehberi

İnternetin insan hayatına tamamıyla yerleştiği bugünlerde pek çok birey kendi blog sitesini kurmak istemekte lakin web sitesi nasıl kurulur sorusunun cevabını bilmemektedir. İnsanlara internet sitesi kurmak hakkında her şeyi öğretmek amacıyla yayımlanan ‘web sitesi kurma rehberi’ blogger adaylarına web sitesi kurmanın tüm inceliklerini birkaç adımda anlatmaktadır. Videolu anlatımı ile gayet anlaşılır bir yapıya sahip olan web sitesi kurma rehberi web tasarımı hakkında hiçbir bilgiye sahip olmayanları bile kısa sürede uzman denilebilecek seviyeye getirmektedir.

 

 

Web Sitesi Kurma Rehberinin Kullananlara Sağladığı Faydalar

İnternet kullanıcılarına web sitesi kurma ücretsiz hakkında bilgiler veren web sitesi kurma rehberinin pek çok avantajı bulunmaktadır. Bu avantajlar şöyle sıralanabilir:

 • Bu sistem sayesinde herkes web sitesi kurmanın inceliklerini öğrenebilir.
 • Sistemde 7 tane video yer almaktadır. Bu sayede kullananların aklında yer alan web sitesi nasıl kurulur gibi sorular cevapsız kalmayacak.
 • Web tasarımcılara gereksiz para harcamalarından kurtaracak.
 • Tüm anlatımların görsellerle pekiştirilmesi sayesinde web sitesi kurma işlemi basit bir şekilde gerçekleştirilebilecek.
 • Kullanıcılar bu sistem sayesinde sadece sitenin kurulumu hakkında değil site için resim, yazı, video gibi bir sürü içerik üretip eklemeyi öğrenebilecek.
 • Yeni başlayanlar bu eğitim videolarını tamamlamasının ardından ilk sitelerini sadece birkaç saatte kurabilecekken, akabinde kuracakları site için harcayacakları zaman dakikalarla ölçülecek derecede az olacak.
 • Bu sistem sayesinde hiçbir şekilde web tasarım ve visual studio gibi kodlama programları hakkında bilgi sahibi olmaksızın basit bir şekilde web sitesi oluşturulabilecek.
 • Kullanıcılar kurdukları siteyi admin panelinden kendileri yönetebilecek.
Ekstra Olarak Bonuslarada Bu Rehberle Ulaşabileceksiniz.

 1.  SEO EĞİTİMİ 

Yeni başlayanlar için seo’yu olabildiğince kafa karıştırmadan anlattığımız. Google’ın arama motorlarına nasıl daha ön sayfada çıkabiliriz. Yazılarımızın anahtar kelimelerini “Site İçi SEO” “Site Dışı SEO” Olarak 2 Kalemde Ele Alacağız.

 

2.  SİTE KAZANÇLARI ( Para Kazanma Metodları )

Sitemizi kurduk herşey hazır. Trafik kitlemiz düzenli hale geldi ve ziyaretçi trafiği alıyoruz. Peki bu ziyaretçi trafiğini nasıl paraya çevirebiliriz. ? İşte cevabı Bu rehberde olacak Kısa bir örnek vermek açısından sizlere internet sitesinden nasıl para kazanabileceğinizi göstereyim. Bunların ilkinde

 • Banner Gelirlerinden Para Kazanmak
 • Sitenize Reklam Alabilirsiniz.
 • Satış Ortaklığı Yapabilirsiniz.
 • Adsense Yapabilirsiniz. ( Fakat Bu Yöntemi Tercih Etmiyoruz. Çünkü Türkiye’de ki Kazanç Oranları Çok Düşük)

3. İnternet Reklamcılığı

Sitemizde Seo Yapılmasının zorunlu ve uzun bir süreç  olduğunu biliyoruz. Ancak reklam yoluyla bu durumu olduğunca kısaltıyoruz. Ve sitemize ilgi duyan kişileri reklamlarda hedefliyoruz.  Reklam Platformlarımız Bildiğiniz Üzere Facebook, Youtube, İnstagram, Twiteer Gibi Büyük Sosyal Medyalarda Kendi Kitlemizi Oluşturabileceğiz.

 

4- Google’ın Sırrı

Google’ da sayfalarımızı en üste çıkarmak için önce Google‘ı Anlamalıyız. Aksi taktirde yapacağımız tüm çalışmalar belirsiz ve zaman kaybı olacaktır. Bildiğiniz gibi google’ sürekli güncellenen ve bilgi dağarcını geliştiren büyük bir ağ

Bu rehberde çok özel ve kilit bir noktadan bahsedeceğiz. Böylelikle  siteyi kurarken bu özel teknikle 5-10 Adım diğer sitelerden daha önde başlayacaksınız.

 

***Eğitim Setini Ücretsiz İndirmek İstiyorsanız Yapmanız Gereken Tek Şey Kayıt Olup Dakikalar İçerisinde E-Postanıza Gelecek Mail’den Rehberi İndirip İşleme Koyulabilirsiniz.***

 

Sitenin Kurulma Aşamasından Sonra Tanıtımı Nasıl Olacak?

Pek çok kullanıcı internet sitesi kurmak hakkında epey bilgiye sahip olsa da siteye nasıl ziyaretçi çekebileceklerini bilmemektedir. Web sitesi kurma rehberi bu konuda da kullanıcılara yardımcı olmaktadır.

Bunun dışında siteye güncel içerikler üretilerek, sitenin reklamı yapılarak ziyaretçi çekilebilir.

 

Domain Nedir?

Domain Türkçesi ile alan adı internet bünyesindeki sözcükler ve rakamların tescil altına alındığı adlardır. Oluşturulan web sitelerinin muhakkak bir adı olmalıdır. İnternet sitelerinin ismine domain (alan adı) denmektedir. websitesiadi.com benzeri domainlere sahip olan internet siteleri dns ile bir hosting servisine bağlanır ve akabinde bilgisayarların ip adresi aracılığıyla yayın yapar. Domainin olmaması durumunda site sadece ip adresi aracılığıyla hizmet verebilir bu da pek önerilmemektedir. Yani her web sitesinin bir alan adı bulunmak zorundadır.

Domainin alınması ardından bir hosting şirketinden host kiralanır. Hostlar, kişisel bilgisayarların yetersiz kaldığı durumlarda başvurulan çok yüksek kapasiteli, sürekli açık kalabilme özelliğine sahip büyük yazılım bilgisayarlarıdır. Türkiye’de hosting hizmeti sunan pek çok firma bulunmaktadır. Bu sitelerden server kiralanarak web sitesinin sürekliliği sağlanabilir.

Domain Nasıl Alınır?

Kimi insanlar mevcut web sitelerinin adı olsun diye domain alırken kimi insanlar ise daha sonra satmak üzere domain almaktadır. Peki, domain nasıl alınmaktadır?

Domain hizmeti sunan epey fazla şirket vardır. Bu sitelere belirli bir ücret karşılığında domain kiralanabilir. Sitenin sürekliliği için domainin kiralandığı firmaya sürekli ödeme yapılmalıdır. Aksi takdirde web sitesinin kapatılması kaçınılmazdır.

Domain Adı Uzunluğu Ne Kadar Olmalı?

Web tasarım konusunda uzman olanlar web sitesi kurma ücretsiz web sitesi işlemleri yapmak isteyenlere domain uzunluğunun en fazla üç kelimeden oluşması gerektiğini söylemektedir. Uzmanlara göre ideal alan adı ise iki kelimeden oluşanlardır. Zira bu sayede site adı kullanıcıların aklında çok kolay bir şekilde kalabilmektedir. Çok uzun olan domain adları ise en başından siteye karşı bir antipati oluşturarak sitenin tıklanma ihtimalini düşürmektedir.

 

 

Oturum Aç

Topluluğumuza katılın!

Şifreyi Yenile

Geri dön
Oturum Aç
Bir Format Seç
Kişilik Testi
Kişiliği ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görsellerle süslenmiş yazılar
Liste
Klasik düz listeler
Oylanabilir Liste
Oylanabilir Liste